logo4.pnglogo5.png

Modlitwy do Krwi Chrystusa

Modlitwa I

Panie, Ty powiedziałeś: „proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”. Zachęceni Twoim Słowem, przychodzimy dzisiaj do Ciebie, aby z ufnością przedstawić Ci nasze prośby. (chwila ciszy)

Jezu, ufamy Twojej miłości i Twojemu miłosierdziu, które okazałeś nam przez swoją najdroższą Krew. Zawsze z cierpliwością pochylałeś się nad biednymi i chorymi, nad wzgardzonymi i grzesznikami. Jak otarłeś łzy wdowy z Nain, wysłuchałeś prośby setnika i nagrodziłeś ufność Marty, tak i nas obdarz radością doznanej od Ciebie pomocy. Lecz jeśli nasze pragnienia nie są zgodne z Twoją wolą, umocnij naszą wiarę. Z Tobą chcemy mówić: „Ojcze, nie moja, lecz Twoja wola niech się stanie”. Wzbudź w nas ufność, że Twoje plany względem nas są najlepsze, choć nie zawsze je rozumiemy.

Dziękujemy Ci już teraz za to wszystko, co dla nas przygotowałeś, bo Ty jesteś Miłością, i wszystko, co nam dajesz albo na nas dopuszczasz, służy nam dla naszego uświęcenia. Amen.

Modlitwa II

Panie Jezu Chryste, posłuszny woli Ojca aż do śmierci krzyżowej, w pokorze mówimy do Ciebie:

Zmiłuj się nad nami i wysłuchaj nas.

Przez Twoją świętą Krew – udziel nam przebaczenia wszystkich grzechów.

Przez zasługi Twojej świętej Krwi – nie pozwól nikomu potępić się.

Niech Twoje święte rany będą źródłem zbawienia i pokoju dla całego świata.

W Twojej ofierze krzyża objaw nam sens naszego cierpienia.

Przez Twoje Ciało i Twoją Krew obdarz nas życiem wiecznym.

Przez Twoją Krew uwolnij zmarłych od zmazy ich winy.

Panie, Ty dałeś swoje życie za zbawienie świata. Przez Ciebie sławimy Ojca we wspólnocie Kościoła świętego, Tobie cześć i chwała na wieki wieków. Amen.

NOWENNA POCHODZI ZE STRONY https://www.niedziela.pl/artykul/102453/Nowenna-do-Przenajdrozszej-Krwi-Chrystusa

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Różaniec do Krwi Chrystusa

Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego