logo4.pnglogo5.png

Orędzie z Groty Betlejemskiej

Narodziłem się NAGI, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie.

Narodziłem się UBOGI, abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo.

Narodziłem się W STAJNI, abyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce.

Narodziłem się BEZSILNY, abyś ty nigdy się mnie nie lękał.

Narodziłem się Z MIŁOŚCI, abyś ty nigdy nie zwątpił w moją miłość.

Narodziłem się W NOCY, abyś ty uwierzył, iż mogę rozjaśnić każdą rzeczywistość spowitą ciemnością.

Narodziłem się W LUDZKIEJ POSTACI, mówi Bóg, abyś ty nigdy nie wstydził się być sobą.

Narodziłem się JAKO CZŁOWIEK, abyś ty mógł się stać synem Bożym.

Narodziłem się PRZEŚLADOWANY OD POCZĄTKU, abyś ty nauczył się przyjmować wszelkie trudności.

Narodziłem się W PROSTOCIE, abyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany.

Narodziłem się W TWOIM LUDZKIM ŻYCIU, mówi Bóg, aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.

Lambert Noben


KALENDARZ RODZINY KATOLICKIEJ 2019


Parafialne Katolickie Poradnie Życia Rodzinnego służą pomocą wszystkim małżeństwom i rodzinom, szczególnie tym, którzy przeżywają trudności i doświadczają kryzysów, a także chcącym pogłębić wiedzę na temat komunikacji w rodzinie i małżeńskiej płodności. Serdecznie zapraszamy wszystkich potrzebujących pomocy czy wskazówek w sprawach życia codziennego. Rodziców którzy doświadczają jakichkolwiek trudności czy kłopotów wychowawczych, lub po prostu chcieliby wyjaśnić czy zrozumieć niektóre mechanizmy rządzące zachowaniami ich dzieci. Zapraszamy dzieci i młodzież którzy mają potrzebę rozmowy i szukają zrozumienia czy wsparcia. Zapraszamy też wszystkich innych zatroskanych o rozwój i dobre funkcjonowanie rodzin.

Zapraszamy także na cykliczne, spotkania przygotowujące do sakramentu małżeństwa. W ramach bezpośredniego przygotowania narzeczeni powinni odbyć 3 spotkania w katolickiej poradni rodzinnej.

Serdecznie zapraszam do kontaktu:

Beata Gustaw - Pedagog, Oligofrenopedagog, Prelegent do spraw małżeństwa i rodziny i Doradca życia rodzinnego

tel.603 085 855; e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Modlitwy :

MODLITWA JANA PAWŁA II ZA RODZINY

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i życiem – spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi, przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa narodzonego z Niewiasty, i przez Ducha Świętego stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń. Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich ludzi na świecie. Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkiej słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny.

Spraw wreszcie – błagamy Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu – ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełnić swe posłannictwo w rodzinach i przez rodziny. Przez Chrystusa Pana naszego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem na wieki wieków. Amen.

MODLITWY W RÓŻNYCH POTRZEBACH RODZINNYCH

1. Modlitwa o łaskę rodzicielstwa

Boże, od którego każde ojcostwo pochodzi! Oddajemy się Tobie na rodzicielską służbę. Spraw, aby nasza miłość była miłością płodną. Pobłogosław naszej jedności i uczyń ją owocującą. Daj nam zdrowe, udane dzieci. Przenieś na nie wszystko, co jest w nas dobrego. Spraw, abyśmy je dobrze wyposażyli do życia i rozwoju. Błogosław im, niech będą Twoje od pierwszej chwili poczęcia. Czuwaj nad nimi. Przygotuj nas do wypełniania rodzicielskich zadań. Rozszerz nasze serca! Daj nam ofiarność, cierpliwość i wyrozumiałość. Spraw, aby dzieci nasze rosły ku Twojej chwale i wypełniały twoją wolę.

Matko Najświętsza! Uczyń nas w przyszłości dobrymi rodzicami.

2. Modlitwa rodziców oczekujących dziecka

Wszechmogący, wieczny Boże, Ojcze, Stwórco i Miłośniku Życia! Ty powołujesz nas do kontynuacji Twego stwórczego dzieła. Tobie zawierzamy nasze dziecko. Pozwól nam dobrze przygotować się do jego narodzin. Spraw, abyśmy wsparci Twoją łaską, wiernie wypełniali nasze rodzicielskie obowiązki. Maryjo, Święta Boża Rodzicielko, która z taką czułością otaczałaś Jezusa, Swego Syna, ochraniaj nasze dziecko i nas. Przez Chrystusa Pana naszego, Amen.

3. Modlitwa matki w stanie błogosławionym

Umiłowany, niebieski Ojcze. Dziękuję Ci, że udzieliłeś mi łaski noszenia i dania życia. Przygotowałeś we mnie tajemnicę życia i za nią pragnę Ciebie wielbić. Pozwól mi więc dojrzale dziękować za ten wielki dar. Uświęć ofiarę mojego wysiłku, stań przy mnie w trudnej godzinie, daj, abym mężnie wytrwała i zrodziła zdrowe dziecko. Z mężem zawierzamy je Twojej ojcowskiej miłości i przyjmiemy wszystko, co przyjdzie nam wykonać   i wycierpieć. Udziel mi dobrych, czystych myśli, abym karmiła moje dziecko nie tylko swoją krwią, lecz także Twoją łaską i prawdziwą miłością.Nie dozwól nam nigdy zapomnieć, że dziecko zostało nam powierzone i ma się stać dzieckiem Bożym. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

4. Modlitwa ojca w intencji oczekiwanego dziecka

Wszechmogący, wieczny Boże, Ojcze, Stwórco i Miłośniku życia, Ty powołujesz nas do kontynuacji Twego stwórczego dzieła. Tobie, który jesteś Miłością, powierzam nasze dziecko.Racz obdarzyć go zdrowiem, pozwól mu cieszyć się darem Twej łaski i doprowadź je do pełni życia w Twojej miłości.Spaw, abyśmy wsparci Twą łaską, wiernie wypełnili nasze obowiązki i zadania względem dziecka, którym nas chcesz obdarzyć. Niech nasza rodzina stanie się żywym Kościołem Twego Syna, Jezusa Chrystusa, który z Tobą i z Duchem Świętym żyje i króluje na wieki. Amen.

5. Modlitwa rodziców za dzieci

Boże, który powołując nas do małżeństwa, raczyłeś je wzbogacić potomstwem, polecamy Ci gorąco nasze najukochańsze dzieci. Oddajemy je pod Twą ojcowską opiekę, aby wzrastały i wiodły życie prawdziwie chrześcijańskie i przyniosły pociechę nie tylko nam, ale i Tobie, naszemu Stwórcy, a także i Ojczyźnie. Amen.

6. Modlitwa dzieci za rodziców

Wszechmogący, wieczny Boże, dziękuję Ci za rodziców i proszę za nimi. Po Tobie, Boże, zawdzięczam im najwięcej. Oni byli Twoimi współpracownikami w daniu mi życia ciała i nadprzyrodzonego życia duszy, oni włożyli i wkładają wiele troski o moje zdrowie, wykształcenie i wychowanie. Spraw, Panie, abym umiał docenić ich starania i był zawsze wdzięczny. Ty zaś łaską swoją racz wynagrodzić ich trud. Daj im zdrowie i wszystkie łaski, które są im potrzebne do szczęścia i zbawienia. Dla mnie zaś, Boże Ojcze, daj być dla nich pociechą, wspomóż mnie, bym ich kochał, szanował i zawsze im dopomagał. Boże Ojcze, wysłuchaj modlitwy swojego dziecka i błogosław we wszystkim moim rodzicom i całej naszej rodzinie, aby stanowiła jedno serce i jedną duszę w Chrystusie, Panu naszym. Amen.

7. Modlitwa w kryzysie małżeńskim

Ojcze nasz, zwracamy się do Ciebie z pokorną i gorącą modlitwą. Ty połączyłeś nas nierozerwalnie w sakramencie małżeństwa i chcesz, abyśmy pozostali sobie wierni aż do śmierci. Nie wiem, jak to możliwe, że osoby, które się miłują, a na pewno kiedyś miłowały, mogą się tak wzajemnie, tak boleśnie ranić.

Boże, pośpiesz na pomoc sercu mojemu. Poznaję coraz lepiej, jak trudny jest stan małżeński, jak wiele jeszcze muszę się uczyć i jak wiele przecierpieć. Uczyń mnie wielkodusznym, bym zdołał przetrwać. Wzmocnij moje słabnące siły, uchroń zagrożoną miłość. Niech poprzez doświadczenie wzmacnia się i dojrzewa, a minie zły czas. Panie mój, chcę pozostać wiernym, aż do końca. Amen.

Joomla templates by a4joomla